„Jadłodzielnia WSG – Karmnik” pół roku radości z dzielenia!

„Jadłodzielnia WSG – Karmnik” pół roku radości z dzielenia!

20wrz2017

Od kilkunastu lat Wyższa Szkoła Gospodarki prowadzi działania społecznie zaangażowane (m.in. Projekt OKOLica 2.0, Nic o Nas Bez Nas, PAMON itp.), dzięki którym możemy na bieżąco diagnozować problemy i potrzeby społeczne nie tylko naszych najbliższych sąsiadów ze Śródmieścia i Centrum Bydgoszczy, dlatego bardzo zależało nam, żeby w praktyczny sposób wdrażać ideę foodsharingu – dzielenia się, a nie marnowania jedzenia. Jadłodzielnia WSG funkcjonuje już pół roku - kiedy otwieraliśmy ją w marcu była to pierwsza tego typu inicjatywa w Bydgoszczy.

Bardzo cieszy nas fakt, iż przez te kilka miesięcy pracy Jadłodzielni widzimy, że tego typu miejsce na mapie Bydgoszczy było i jest bardzo potrzebne. Codziennie odwiedza nas kilkadziesiąt osób (zarówno indywidualnych jak i firm), którzy zapełniają Jadłodzielnię jedzeniem – pozostawiona żywność znika błyskawicznie, a odbiorcami są mieszkańcy miasta nawet z dzielnic bardzo od Centrum oddalonych.

Cieszymy się, że osób dzielących się jest coraz więcej a idea foodsharingu stała się doskonałym pretekstem do podejmowania kolejnych społecznie zaangażowanych inicjatyw w Bydgoszczy. Cieszymy się, że idea czynienia dobra oraz pomocy potrzebującym tak dobrze przyjęła się w maleńkim fragmencie dotyczącym jednej z najważniejszych potrzeb ludzkich jakim jest jedzenie i co najważniejsze przekazywana jest dalej bez względu na wiek i status społeczny.

Dziękujemy, że przez te pół roku byliście i jesteście z nami!

Dziękujemy wszystkim którzy angażują się w życie Jadłodzielni – szczególnie tym , którzy dzielą się nawet najmniejszą porcją jedzenia!

Dziękujemy za Wasz czas poświęcony dla innych!

Dziękujemy, że dzięki Wam to miejsce stało się ważne i nadal się rozwija!

Pracujemy dalej by dobra było coraz więcej!

 

Zespół Jadłodzielni WSG – Karmnik

 

Aktualności

KONTAKT

Wyższa Szkoła Gospodarki
85-229 Bydgoszcz
ul. Garbary 2

Biuro Rekrutacji
tel. 52 567 00 00
e-mail: rekrutacja@byd.pl

Biuro Obsługi Zarządu Uczelni
tel. 52 567 00 47/48
fax. 52 567 00 77
e-mail: rektorat@byd.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
  • Transport & Logistics Supply Chain - Wojciech Goliński
© 2019 Wyższa Szkoła Gospodarki