Nasi najlepsi sportowcy podsumowali sezon 2016

Nasi najlepsi sportowcy podsumowali sezon 2016

08lut2017

Z pewnością każda uczelnia dumnie chwali się medalami i osiągnięciami swoich sportowych podopiecznych -  wyniki jakie osiągnęli nasi Studenci w sezonie 2016 czynią Wyższą Szkołę Gospodarki niedoścignioną w tym rankingu.

Przez lata swojej działalności WSG wypracowała renomę szkoły wyższej, która bardzo dba o efektywne kształcenie swoich studentów zarówno w sporcie, jak i przestrzeni naukowej. Profesjonalna współpraca z wykładowcami i zarządem AZS'u, przyciąga coraz większą liczbę pasjonatów sportu -  amatorów, a także profesjonalistów. W roku 2012 studenci na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie potwierdzili pozycje Uczelni w Polskim sporcie zdobywając 3 medale. W 2016 roku w Rio de Janeiro były to 2 krążki: złoty Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej – studentki studiów magisterskich i Beaty Mikołajczyk – absolwentki.

Te czynniki sprawiły, że WSG może pochwalić się wspaniałymi wynikami aż dziewięciu  reprezentantów uczestniczyło w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro!

Sukcesy Uczelni w sporcie w 2016 roku, nie ograniczyły się jedynie do zmagań na najbardziej prestiżowej imprezie tego typu na świecie – Igrzyskach Olimpijskich. Podopieczni WSG w zakończonym sezonie zostawali Akademickimi Mistrzami Świata w kajakarstwie, strzelectwie sportowym oraz wioślarstwie. Ta ostatnia dyscyplina jest flagowym sportem Uczelni, która można uznać najlepszą wioślarską Uczelnią Europy.

Dzięki wspaniałym sukcesom Studentów w sezonie 2016 Klub Uczelniany AZS WSG, zajął trzecie miejsce w klasyfikacji szkół niepublicznych na Akademickich Mistrzostwach Polski – niezmiennie od 12 lat zajmuje miejsca na podium (wymiennie I, II czy III miejsce) w klasyfikacjach generalnych Akademickich Mistrzostw Polski w swojej kategorii.

Podczas Uroczystego Podsumowania Sezonu Sportowego 2016 Klubu Uczelnianego AZS WSG, które odbyło się 2 lutego wręczono nagrody i stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla naszych najlepszych sportowców.

Serdecznie Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i dziękujemy za wspaniałe sportowe emocje!

Aktualności

KONTAKT

Wyższa Szkoła Gospodarki
85-229 Bydgoszcz
ul. Garbary 2

Biuro Rekrutacji
tel. 52 567 00 00
e-mail: rekrutacja@byd.pl

Biuro Obsługi Zarządu Uczelni
tel. 52 567 00 47/48
fax. 52 567 00 77
e-mail: rektorat@byd.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
  • Transport & Logistics Supply Chain - Wojciech Goliński
© 2019 Wyższa Szkoła Gospodarki