Nasz Student Jakub Bednaruk z prestiżową nominacją!

Nasz Student Jakub Bednaruk z prestiżową nominacją!

17lis2017

Jakub Bednaruk – trener Klubu Łuczniczka Bydgoszcz oraz nasz student Przemysłów Kreatywnych został nominowany do prestiżowej nagrody „Gwiazdy Dobroczynności”!

Jakub Bednaruk jest trenerem siatkarskim, od 2009 roku związanym z Fundacją Herosi. Współpracę z fundacją rozpoczął od wizyt u podopiecznych z oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Do dziś nie przestaje osobiście odwiedzać pacjentów, dodając im otuchy do walki z chorobą. To dzięki niemu w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży po raz pierwszy w historii odbyło się spotkanie małych pacjentów z całym, 14-osobowym zespołem siatkarzy. To również od niego wyszedł pomysł charytatywnego meczu między drużyną AZS Politechniki Warszawskiej a znanymi tenisistami, podczas którego zostały zebrane środki dla Fundacji Herosi. Wziął udział w głośnej akcji „Podziel Się Dzieciństwem” polegającej na przekazywaniu po obcięciu włosów, celem przygotowania systemów uzupełniania włosów dla pacjentów onkologicznych. Na tym jednak nie koniec. Trener nie tylko przekazał swoje włosy dla podopiecznych Fundacji Herosi, ale jednocześnie ogolił się na łyso, co znacząco zwiększyło zainteresowanie akcją i ułatwiło pozyskanie do niej kolejnych chętnych osób. Akcja przyniosła również realny zysk finansowy – obcięciu włosów przez trenera towarzyszyła zbiórka publiczna, w której udało się zgromadzić ponad 15 tysięcy złotych! Pieniądze te zostały przekazane na nierefundowaną chemioterapię dla podopiecznych fundacji.

Gwiazdy Dobroczynności to osoby, które dzięki swojej rozpoznawalności mogą efektowniej pomagać potrzebującym i wspierać organizacje pozarządowe. Ich postawa i dobre serce są najpiękniejszym przykładem tego, że wystarczy odrobina dobrej woli, czasu i zainteresowania, aby zmienić czyjeś życie.

Nagrody Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności wręczane są podczas corocznego Balu Charytatywnego "Gwiazdy Dobroczynności", który odbędzie się w lutym 2018 roku.

Głosy można oddawać do 30 listopada na www.gwiazdydobroczynności.pl

(fot. Mateusz Bosiacki )

Aktualności

KONTAKT

Wyższa Szkoła Gospodarki
85-229 Bydgoszcz
ul. Garbary 2

Biuro Rekrutacji
tel. 52 567 00 00
e-mail: rekrutacja@byd.pl

Biuro Obsługi Zarządu Uczelni
tel. 52 567 00 47/48
fax. 52 567 00 77
e-mail: rektorat@byd.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
  • Transport & Logistics Supply Chain - Wojciech Goliński
© 2019 Wyższa Szkoła Gospodarki